Jak vybrat tréninkový žebřík?

Tréninkové žebříky jsou velmi jednoduchou, přesto však opravdu skvělou pomůckou, která je vhodná pro různé tréninky. Primárně bude žebřík sloužit jako pomůcka, která zlepší vaše koordinační schopnosti a vytrvalost. Tréninkové žebříky je možné individuálně nastavovat a dle svých možností trénovat obratnost a rychlost. Tréninkové žebříky jsou pomůckou vhodnou pro samostatný trénink, ale s oblibou je používají i trenéři při tréninku celých družstev.

Výběr tréninkové žebříku není nijak složitá, na trhu najdete modely, které si jsou velmi podobné. Při výběru tréninkového žebříku byste měli primárně zvážit svoje potřeby a požadavky, které na žebřík máte. Tréninkové žebříky se na první pohled liší pořizovací cenou. Ta má vliv na kvalitu materiálu, délku žebříku i možnostech, která je tato pomůcka schopna nabídnout.

Prohlédnout žebříky

Typy

Tréninkové žebříky mají více podob. Větší skupinu tvoří pomůcky, které svým vzhledem připomínají klasické žebříky. Jsou složeny z několika příček a konstrukce, na které jsou příčky umístěny. Koupit můžete jednoduché i dvojité žebříky.

Na trhu jsou však i žebříky, které jsou tvořeny několika spojenými šestiúhelníky. U těchto variant budete muset počítat s většími prostorovými nároky, a to zejména ve složeném stavu.

Speciální skupinu tvoří i tréninkové žebříky na box, které obsahují různý počet čtverců. Díky nim můžete procvičovat nohy při boxu. Tyto žebříky jsou primárně zaměřené na práci nohou. Boxerské žebříky tvoří velmi jednoduchá a lehká nylonová konstrukce.

Materiál

Tréninkové žebříky jsou vyrobeny z odolných materiálů, na kterých se nijak nepodepíše běžná manipulace se žebříkem. Nejčastěji budete nastavovat velikost jednotlivých polí.

  • Konstrukce – drtivá většina žebříků má konstrukci vyrobenou z odolné textilie. Tento materiál vám umožní žebřík velmi jednoduše skládat a přemísťovat. Pouze speciální šestiúhelníkové žebříky mají konstrukci vyrobenou z plastu. Halové žebříky mají konstrukci vyrobenou z gumy.
  • Příčky – na výrobu příček může být použit plast nebo textile. V obou případech se jedná o velmi odolný materiál, větší výběr budete mít v případě žebříků s plastovými příčkami.

Délka

Tréninkové žebříky se pochopitelně liší i svojí délkou. Při výběru tedy zvažte, kde budete žebřík používat a kolik prostoru mu budete moci obětovat. Nejkratší žebříky mají délku okolo 2 metrů, ty nejdelší natáhnete do délky až 7 metrů. Krátké žebříky budou vyhovovat jednotlivcům, ty delší umožní používání několika sportovců současně.

Skladnost

Jednou z velkých výhod tréninkových žebříků je jejich prostorová nenáročnost. V rozloženém stavu může žebřík dosáhnout několika metrů, po složení však zabere minimum místa. Díky skladnosti a velmi nízké hmotnosti si s tréninkovým žebříkem poradí nejen dospělí, ale i děti.

Způsob cvičení

Tréninkové žebříky mají doslova neomezení možnosti cvičení. Žebřík si budete moci sestavit přesně podle svých požadavků. Tímto způsobem vytvoříte širokou škálu cviků. U tréninkových žebříků se nehledí na to, zda patříte mezi začátečníky nebo vrcholové sportovce, provazové žebříky potěší doslova každého, kdo chce pracovat na své postavě a zlepšovat svoje sportovní výkony. Tréninkové žebříky vám umožní velmi efektivně kontrolovat vaše tělo a rychle reagovat na soupeře během sportovních zápasů.

Značka

Tréninkové žebříky mohou tvořit součást vaší domácí posilovny. Radost udělají dětem i dospělým v posilovnách, školních tělocvičnách nebo venkovních hřištích. Zde všude budete potřebovat dostatečně kvalitní a odolný žebřík. Značkové žebříky jsou k dostání od značky inSPORTline, Trizand, GymBeam, Gorilla Sports, Sportago, Aga a několika dalších.

Cena

Tréninkové žebříky patří do skupiny méně finančně náročných cvičebních pomůcek. Žebříky jsou k dostání v cenovém rozmezí 300 – 1 500 Kč. Cena se liší v závislosti na provedení, výrobnímu materiálu a samotné délce žebříku. Součástí každého žebříku je i vak, do kterého můžete žebřík umístit a následně ho přemísťovat nebo uskladnit.

Prohlédnout žebříky

Otázky a odpovědi

Co vědět při výběru tréninkového žebříku?

V nabídce jsou žebříky, které mají kulaté nebo ploché příčky. Bezpečnější a pohodlnější jsou právě žebříky s plochými příčkami. Ty budou na rozdíl od příček kulatých bezpečné i při intenzivním cvičení. V jejich případě vám nehrozí zranění ani v případě, kdy na příčku špatně došlápnete.

Kdy se může tréninkový žebřík hodit?

Tréninkové nebo též koordinační žebříky jsou oblíbenou tréninkovou pomůckou u fotbalistů, tenistů, basketbalistů, florbalistů atd. Může však být i součástí domácí posilovny, setkat se s ním můžete na venkovním hřišti. Tréninkové žebříky se vyznačují opravdu jednoduchým používáním, vyzkoušet si ho tak bude moci skutečně každý.

Jaký je nejlepší tréninkový žebřík?

Jako nejlepší je možné označit každý žebřík, který přesně splní vaše očekávání, co se materiálu, délky i způsobu používání týká. Při výběru toho nejlepšího žebříku byste se měli zaměřit především na svoje potřeby i možnosti.

Závěr

Tréninkové žebříky jsou všestrannou pomůckou, která bude sloužit jednotlivcům i skupinám sportovců. Ti budou moci s jeho pomocí procvičovat svoji obratnost a vytrvalost. Tréninkové žebříky jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů, díky nim budete moci žebřík používat při cvičení doma, venku nebo v tělocvičně. Právě tyto možnosti a všestranné využití dělají s tréninkových žebříků velmi vyhledávanou cvičební pomůckou.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo