S internetovou peněženkou Skrill jste se možná již v minulosti setkali ať už jako s pojmem či pod jejím původním názvem Moneybookers. Společnost Skrill pochází ze Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a v Česku i na Slovensku se jedná o jednu z nejpopulárnějších internetových peněženek která umožňuje provádět nejen příchozí a odchozí platby online.
Svůj účet můžete snadno spravovat v mobilní aplikaci a se Skrill lze pohodlně nakupovat i kryptoměny. V následující recenzi se spolu podíváme na výhody i nevýhody platební metody Skrill, upřesníme si, čím přesně se peněženka Skrill liší od klasické platební karty, zda je či není zpoplatněna a pro koho je tato alternativní metoda platební karty vhodná.
Co je Skrill?
Pod elektronickou peněženkou si lze prakticky představit virtuální platební kartu kterou zákazníci nejčastěji používají k placení v online casinech, pokerových hernách, sázkových kancelářích či jiném druhu online zábavy a nechtějí do transakcí vtahovat své osobní údaje z platební karty. Posílat a přijímat peníze lze ovšem prakticky kamkoliv a kdykoliv. Společnost Skrill má pro své zákazníky připravené nejen přehledné online prostředí, aplikaci ale dokonce i fyzickou platební kartu.
Skrill můžete dobíjet klasickým převodem peněz z účtu který je zcela zdarma, v dnešní době ovšem dokonce nepotřebujete vlastnit k nabití peněženky ani zmiňovaný bankovní účet. V roce 2013 totiž společnost Skrill odkoupila platební metodu Paysafecard a výhodou Paysafecard nadále zůstává možnost dobíjení hotovostí v partnerských obchodech, dobitý kupon Paysafecard lze následně v uživatelském rozhraní Skrill lehce vložit na peněženku. Metodě Paysafecard jsme věnovali vlastní recenzi, kterou vám doporučujeme přečíst nejen v případě, že nevlastníte bankovní účet.
Jak používat peněženku Skrill?
Registraci k internetové peněžence lze provést prakticky okamžitě během pár chvil na oficiálních stránkách společnosti Skrill. K dokončení registrace je nutné dosáhnout plnoletosti a stačí mít pouze aktivní e-mailovou adresu ve které registraci ověříte. Peněženka je k dispozici ihned a lze na ní jednoduše převést finanční prostředky, metod k převodu je celá škála.
Bankovní převod a Paysafecard jsme již zmínili, pouze doplníme, že bankovní převod lze uskutečnit pouze pokud znáte e-mailovou adresu příjemce a je třeba počítat s klasickou dobou zpracování příkazů. Připsání částky na účet může být tedy záležitost i několika dnů. Použít můžete za poplatek dle platného ceníku i kreditní a debetní kartu. S minimálním poplatkem funguje i služba Neteller, Trustly a samozřejmě Bitcoin, transfer financí je okamžitý.
Výběr peněz je značně omezen a zpoplatněn, peníze lze vybrat pouze z platební karty, takže máte na výběr převod peněz na účet či zřízení Skrill platební karty která funguje na stejné bázi jako každá jiná platební karta. Platební karta Skrill je dostupná všem registrovaným zákazníkům, kteří na své Skrill peněžence mají obnos v minimální hodnotě, dle nynějších kurzů, alespoň 240 Kč. Karta Skrill není dostupná v CZK, zřídit ji lze pouze v měnách GBP, USD, EUR nebo PLN.
Skrill poplatky a limity
Mezi věci, které jsou u Skrill zdarma patří zřízení i vedení účtu a samozřejmě příjem peněz. Dále je nutné počítat s byť minimálními poplatky za vklady, výběry a za převod peněz z internetové peněženky Skrill. Všechny vklady kromě pomalého bankovního převodu jsou zpoplatněny ve výši až 5 % z výše transakce jako v případě převodu s Paysafecard, poplatek s Paysafecash je až 2,5 %. Minimální poplatek za převod peněz je stanoven zhruba na 12 Kč, procentuálně se však pohybuje od 1 % do 4,99 % v závislosti na skutečnostech, zda uskutečňujete domácí převody, či s přirážkou směnného kurzu.
Pokud se rozhodnete své peníze ze Skrill peněženky vybrat pomocí kreditní nebo debetní karty, výše poplatku je 7,5 % z transakce a výběr bankovním převodem je nastaven na fixní částku zhruba 135 Kč. Poplatky za ostatní možnosti výběru jsou zpoplatněny od 2 % až do 4 %. Výběr je možný uskutečnit i s platební kartou Skrill s poplatkem 1,75 %. Poplatek za vedení karty je 10 EUR ročně v případě že zůstane karta po dobu 12 kalendářních měsíců nečinná, tedy bez transakce.
Jako každá jiná internetová peněženka i Skrill má nastavené limity které vás ovšem nemusí příliš strašit. Skrill má v nabídce více druhů tzv. VIP účtů dle čtvrtletních transakčních objemů a limity lze různými druhy verifikací posouvat.
Co se týče kryptoměn, ty jsou od roku 2018 v internetové peněžence dostupné a lze zakoupit až 8 druhů ať už klasickým stylem, či pomocí automatické objednávky kdy sami určujete za kolik chcete danou kryptoměnu koupit a peněženka Skrill se sama postará o nákup za vámi zvolenou sumu ve chvíli, kdy kurz bude odpovídat vaší poptávce. V kryptoměnách si lze také spořit, k tomu stačí pouhé nastavení sumy a datum vašeho nákupu. Skrill pak každý měsíc uskuteční nákup za vás.
Shrnutí
Digitální peněženku Skrill po celém světě používá několik milionů lidí a jejich zkušenosti pouze podtrhují její bezpečnost. My na této alternativní metodě plateb po internetu v zásadě neshledáváme nic špatného ba dokonce nebezpečného. Jako hlavní výhodou může být rychlost plateb které jsou v řádech sekund.
Metodu Skrill doporučujeme zejména těm, kteří jsou fanoušky online her či jiných forem internetové zábavy a rádi si zachovají v platbách naprostou anonymitu či těm kteří hledají alternativu platební karty pro anonymní placení v kamenných obchodech. Jedinou nevýhodu vidíme v nestálých poplatcích, které se často regulují a v různých metodách se opravdu dost liší a nelze je tedy podrobněji rozebrat. V případě nutnosti kontaktu společnosti Skrill je připravená zákaznická podpora, která je ovšem značně omezena v případě, že chcete komunikovat v českém jazyce, pak musíte napsat e-mail a odeslat poptávku po volném česky mluvícím operátorovi a vyčkat, než se s vámi spojí.
Zdroj: www.skrill.com
Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?