Jak vybrat biolampu?

Biolampa je zdrojem světelného záření. Světlo se k léčbě využívá od nepaměti, snad každá zná rčení, kam nemůže slunce, tam pomůže lékař. Současný trh však nabízí mnohem modernější možnosti, jak světelnou terapii využívat. Biolampy využívají světlo, které je schopné proniknout hluboko do tkáně, na rozdíl od slunečního záření tak nepůsobí pouze povrchově. Biolampa pak neprodukuje škodlivé UV záření.

Biolampy se používají v mnoha oblastech. Světlo, které biolampy produkují, využívá 3 mechanismy účinku. Hlavní je účinek analgetický, biolampa vám může velice úspěšně zbavit bolesti. Protizápalový účinek ničí původce zápalových onemocnění a urychluje hojení.

Biostimulační efekt aktivuje regenerační mechanismy v lidském organismu. Biolampu tak můžete využít v mnoha odvětvích medicíny a její používání není ani nijak omezeno věkem. Biolampa je naprosto bezpečná pro děti i dospělé.

Prohlédnout biolampy

Typy

Biolampy lze obecně rozdělit do dvou skupin na universální a specializované. Typ lampy má vliv především na poměr cena/výkon.

  • Universální – tyto lampy jsou vhodné pro běžné domácí používání. Universální lampy jsou cenově dostupnější a použít je můžete na různé potíže. Jednotlivé modely se od sebe nijak zásadně neodlišují a při výběru je tak vhodné zaměřit se pouze na ověřeného výrobce.
  • Specializované – lampy, které se specializují pouze na jeden daný účel. Na specializovanou biolampu narazíte pouze na specializovaných pracovištích. Pořizovací cena je v tomto případě mnohonásobně vyšší.

Specializované lampy se dle účinků dělí do 3 hlavních skupin:

  • Biostimulační – podporuje regeneraci a vývoj buněk a tkání
  • Protizánětlivé – zvyšuje obranyschopnost imunitního systému a zabraňuje zánětlivým projevům
  • Analgetické – potlačuje bolest, stimuluje endorfiny

Výkon

Výkon lampy je udáván v poměru na plochu a najdete ho pod jednotkou mW/cm2. Výkon označuje, jak silné světlo působí na 1 cm2 kůže. Vhodnou velikost plochy je třeba vybírat s ohledem na vaše zdravotní potíže.

Filtry

Universální biolampy využívají různé barevné filtry. Každý z filtrů je vhodný pro jiný účel používání. Každý s filtrů má totiž jinou vlnovou délku.

  • Žlutý filtr – tento filtr je universální a použít ho můžete za každého účelu.
  • Červený filtr – používá se k léčbě nezánětlivých stavů, dokáže uvolnit zablokovanou energii a pozitivně působí i na lidské smysly.
  • Modrý filtr – tento filtr se používá k léčbě zánětlivých stavů.
  • Zelený filtr – pomůže při léčbě dýchacích obtíží. Léčit s ním můžete astma, alergii nebo cévní onemocnění. Navozuje pocit uvolnění a rovnováhy.
  • Oranžový filtr – používá se při potížích s orgány. Obzvlášť je vhodný při potížích s močovým měchýřem, ledvinami a potíži se střevy. Používá se i při křečových stavech, prohřívá organismus.
  • Fialový filtr – pozitivně působí na nervový systém, pokožku a dýchací cesty.
  • Bílý filtr – podporuje činnost nervů. Je vhodný při vyčerpání a únavě. Používá se i při poruchách trávení či nemocech žlučníku.

Pulsní režim

Pulsní režim se odvíjí od používaného typu žárovky. Biolampy mohou být vybaveny LED diodami nebo halogenovou žárovkou. Za lepší volbu lze považovat biolampy s LED diodami, které mají funkci pulzace. Díky tomu jsou lampy účinnější i šetrnější a používat je můžete v několika frekvencích. Výhodou LED žárovek je rovněž mnohem delší životnost.

Napájení

Biolampy využívají dvě podoby napájení. Pořídit můžete klasickou elektrickou lampu, kterou je nutné zapojit do sítě. Druhou možností jsou lampy akumulátorové. Obě varianty mají svoje klady a zápory. Akumulátorovou lampu můžete použít prakticky kdekoliv, ale bude fungovat pouze omezenou dobu. Elektrická lampa vydrží mnohem déle, avšak nutné je její zapojení do elektrické zásuvky.

Příslušenství

Pohodlné používání vám zajistí praktické příslušenství. Biolampu budete používat po dubu 10 – 15 minut a díky různým stojánkům ji nebudete muset držet po celou dobu v ruce.

  • Držák ke stolu – praktický držák můžete připevnit ke stolu.
  • Stojanový držák – bývá často přímo součástí balení. Díky držáku nebudete muset lampu držet v ruce, ale často budete nuceni vydržet v různých ne příliš pohodlných polohách.
  • Držák s popruhem – díky popruhu můžete lampu nosit přímo na těle. Na tyto držáky však narazíte spíše výjimečně.

Značka

Biolampu nabízí několik výrobců. Při výběru byste se měli vždy zaměřit pouze na biolampy opatřené certifikací. U těchto výrobků máte 100% jistotu, že je požívání lampy skutečně bezpečné. Mezi jedny z nejoblíbenějších patří biolampy společnosti Biotherapy a Bioptron.

Cena

Na poměr kvalita/cena má vliv typ lampy. Dostupné jsou biolampy vhodné pro domácí používání. Zde se pořizovací cena pohybuje v rozmezí 2 000 – 30 000 Kč. Kvalitní biolampu koupíte za cca 6 000 Kč. Cenu ovlivňují zejména použité technologie, ale i doplňkové příslušenství. Biolampy vhodné pro profesionály lze koupit za cenu začínající na cca 20 000 Kč. Tyto lampy však najdete pouze ve specializovaných prodejnách.

Porovnat ceny biolamp

Otázky a odpovědi

Do jaké hloubky je schopno polarizované světlo proniknout?

Polarizované světlo může proniknout až 6 cm pod kůži. Díky tomu může blahodárně působit na buňky celého těla a podpoří i jejich zdravý vývoj. Biolampa neprodukuje teplo a je tak naprosto bezpečná, použít ji tak můžete i v případě nejmenších dětí.

Kde všude biolampa pomáhá?

Biolampy mají opravdu široké využití. Používají se při fyzioterapiích i rehabilitacích. Pomocí biolampy zmenšíte otoky a urychlíte hojení. Biolampa zmírňuje svalové napětí a pomůže při bolestivých křečích.

Biolampa se používá pro zmírnění bolestí, odstraňuje ztuhlost svalů a zmírní revmatické bolesti. Pomocí biolampy urychlíte hojení ran a snížíte i viditelnost jizev, křečových žil nebo třeba popálenin. Tyto lampy mají své využití i v kosmetice. Biolampa vás zbaví celulitidy, pomůže vyhladit vrásky, omladí a osvěží pleť.

Je biolampa vhodná pro všechny?

Ačkoliv biolampa pomůže v mnoha oblastech, není vhodná pro každého. Biolampy by neměli používat epileptici. U nich může lampa vyvolat epileptický záchvat. Nelze ji používat ani k léčbě zhoubných nádorů. Biolampou můžete léčit pooperační jizvy, není možné ji používat ihned po zákroku. Biolampu by neměly používat ani těhotné ženy.

Závěr

Biolampa je vhodná pro ty, kteří pravidelně a rádi pečují o své zdraví. Aby byla biolampa funkční a bezpečná, neměla by při jejím pořizování hrát hlavní roli cena, ale kvalitní výrobce. Důležité je zaměřit se pouze na výrobky, kterým nechybí certifikace.

Na trhu bohužel najdete i mnoho levných nekvalitních výrobků, jejichž používání může být v lepším případě neúčinné a v tom horším dokonce nebezpečné. Proto upřednostňujte biolampy značek Biostimul, BIO-V, Bioptron nebo BioBeam.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (61 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Biolampu mi doporučila moje praktická lékařka a jsem jí za to moc vděčná, protože je to skvělá pomůcka. Koupila jsem si biolampu od značky Biotherapy a maximální spokojenost.

Přidat komentář

Recenzer
Logo