Agar.io je velmi jednoduchá, přitom ale nesmírně zábavná a skvěle hratelná počítačová hra. Ovládáte v ní malou buňku a pohlcováním těch okolních ji postupně zvětšujete. Můžete hrát proti cizím lidem nebo si zahrát s vašimi kamarády v party režimu.
Základní informace o hře
Hra Agar.io byla vydaná v roce 2015 švýcarskou společností Miniclip, vytvořil ji brazilský vývojář Matheus Valadares (v té době mu bylo pouhých 19 let). 28. dubna 2015 vyšlo Agar.io pro Windows, 7. července téhož roku i pro Android a o den později i pro iOS.
Ovládání je úplně jednoduché, svůj kruh řídíte pohybem myši, stisknutím mezerníku ho můžete rozdělit na několik kruhů, klávesou W pak jde hodit návnadu. Čím je vaše buňka větší, tím je její pohyb pomalejší, zároveň je ale v menším ohrožení.
Název hry je odvozený od látky agar (rostlinné želatiny), mapa na níž se hra odehrává pak představuje Petriho misku (mělkou kruhovou misku, která se používá např. v mikrobiologii a je určená ke kultivaci různých kultur).
Přihlášení do hry Agar.io
Abyste mohli začít Agar.io hrát, nemusíte si nic instalovat ani si nic stahovat, hraje se online přímo v internetovém prohlížeči. Navíc ani není potřeba se registrovat, stačí jen vyplnit libovolnou přezdívku a rovnou začít hrát. Pokud ale chcete, můžete se přihlásit přes váš facebookový účet, případně přes Gmail. Na začátku si také můžete zvolit vlastní skin.
Herní módy v Agar.io
V počítačové online hře Agar.io si můžete vybrat z celkem pěti herních módů. Jaký je mezi nimi rozdíl?
- FFA (Free For All) – základní herní režim
- Battle Royal – mód o přežití pro cca 20 hráčů. Všichni začínají ve stejný okamžik, vítězí ten, kdo vydrží jako poslední.
- Teams – hráči jsou rozděleni do tří týmů – modří, zelení a červení
- Party – podobný herní mód, jako je základní FFA režim. Rozdíl je v tom, že můžete hrát s vašimi kamarády, které si do hry pozvete.
- Experimental – speciální režim, určený pro zkoušení nových herních prvků
Na čem se dá hrát?
Hru Agar.io si můžete zahrát na svém počítači nebo notebooku v internetovém prohlížeči, podporovány jsou PC s Windows, Linuxem i macOS. Kromě toho Agar.io vyšlo i ve verzi pro mobilní telefony, hrát se tak dá i na mobilech a tabletech s operačními systémy Android, iOS a iPadOS.
Alternativy ke hře Agar.io – podobné hry
Jestli se vám Agar.io líbí, máme pro vás pár tipů na další podobné hry.
Asi nejvíc se hře Agar.io podobá Slither.io – online hra z roku 2016, která je založená na podobném principu, tzn. vaším úkolem je neustále se zvětšovat. V této hře ovládáte hada a zvětšujete ho pomocí pojídání svítících teček. Nesmíte ale narazit do jiných hadů nebo do stěny.
Další podobnou hrou je dnes už legendární Snake neboli had, kterého si jistě mnoho lidí pamatuje z Nokie 3310. Kromě původní verze existuje i v moderní podobě pod názvem Snake.io a oproti tehdejší hře přináší daleko víc zábavy a spoustu nových herních možností.
S podobným názvem a od stejného vývojáře jako Agar.io je také hra Diep.io, ve které ovládáte tanky a bojujete proti ostatním hráčům ve 2D aréně.
Z hodně starých PC her pak na podobném principu jako Agar.io funguje třeba Pac-Man z roku 1980, který asi není potřeba příliš představovat. I jeho si můžete zahrát zdarma na PC i mobilu.
Často kladené dotazy
Kolik stojí hra Agar.io?
Agar.io je online hra, která je zcela zdarma – ať už ji hrajete na PC nebo mobilu, nic za ni neplatíte. Do hry se dají koupit různá vylepšení za peníze, není to ale vůbec nutné.
Dá se hrát Agar.io i na mobilu?
Ano, Agar.io vyšlo pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android i pro zařízení od Applu. Stáhnout si ho můžete zdarma v obchodech Google Play a App Store.
Je Agar.io možné hrát i offline?
Ne, ke hraní je potřeba být připojen k internetu, hraje se vždy v reálném čase proti soupeřům z celého světa.
Shrnutí
Agar.io je skvělá nenáročná hra, která je díky snadnému ovládání a jednoduchému principu vhodná pro každého. Není potřeba nic stahovat ani se registrovat, hrát se dá zdarma a v různých herních módech. Pokud si chcete zahrát na mobilu, Agar.io najdete i na Google Play a App Store.
Podobné články, co by vás mohly zajímat
Zdroj: www.wikipedia.org
Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?