Jednoduchá a snadno nastavitelná, bez programování a bez nesmyslných poplatků. To a mnoho jiného o sobě tvrdí platební brána Pays, která na našem a Slovenském trhu působí od roku 2015. Zda je tomu opravdu tak jsme se pro vás rozhodli ověřit, zejména proto, abychom vám pomohli najít tu nejvhodnější platební bránu nejen pro váš internetový obchod. V následující recenzi se zaměříme na výhody i nevýhody platební brány Pays kterou u nás využívá i největší tuzemský aukční portál Aukro.
Co je Pays?
Pays je platební brána která umožňuje zákazníkům platit za produkty či služby bez nutnosti zdlouhavého bankovního převodu, brána tento proces dokáže zjednodušit a zákazník proto dokončí transakci během malého okamžiku. Platební brána Pays nabízí široké množství platebních možností, svým zákazníkům s ní můžete nabídnout platby platební kartou, platby skrze virtuální peněženku PayPal či Apple Pay, Google Pay, QR platby, platby mobilem, Masterpass a u toho nabídka služeb Pays zdaleka nekončí.
V nabídce služeb a funkcí má obchodník v nabídce standardní a nadstandardní služby. Některé z nadstandardních služeb jsou ovšem zpoplatněné. Mezi zpoplatněné funkce se najde možnost využít Pays e-shopu pod názvem Zakaznik pro prodej zboží, odpadá tedy nutnost zakládání svého vlastního obchodu a integrace brány. Služba Zakaznik je ročně zpoplatněna částkou 1 200 Kč, což může být zejména pro malé obchodníky obchodující se skromným sortimentem velmi atraktivní nabídka.
Další služby spadající do nadstandardu je možnost platby přes odkaz bez nutnosti vlastního internetového obchodu, tato varianta může být dobrá pro obchodníky nabízející služby a nesmíme zapomenout ani na nabídku platebního terminálu Pays, který bychom doporučili zejména pro stánkařům. Mezi Standardní služby patří připomenutí nedokončené platby kartou, převodem či nabídka druhého pokusu o platbu v případě, že se první zákazníkovi nezdařila.
Kolik Pays stojí?
Nyní se dostáváme k tvrzení o nesmyslných poplatcích. Platební brána Pays je oproti konkurenci jiná zejména v tom, že nejste jako obchodník limitován obratem, který určuje, zda budete, či nebudete platit měsíční poplatky za vedení brány. Avšak za aktivaci platební brány si Pays účtuje 600 Kč, tento poplatek je jednorázový a smlouva kterou jím stvrzuje je na dobu neurčitou bez výpovědní lhůty, to může být oproti jiným poskytovatelům velké plus například v ohledu výpovědi smlouvy kterou tak vypovíte bez sankcí a poplatků.
Žádnou platební bránu ale nelze provozovat zcela zdarma, Pays má samozřejmě zpoplatněny veškeré transakční poplatky a převod vašich vlastních peněz z Pays může přijít až na 39 Kč, nejméně však 19 Kč. Nyní se spolu podíváme na tři nabízené režimy provozu, které Pays nabízí.
První platební režim nese název Pays Standard, nabízí transakční poplatky za platby od 1,5 % do 2,5 %. Na internetových stránkách Pays se dozvídáme, že rozdílný poplatek je daný zvolenou platební metodou, či platební kartou kterou zákazník použije. K dispozici jsou všechny volitelné i nadstandardní služby.
Druhý režim Pays VIP je určen zejména obchodníkům s vyšším obratem, automaticky nabízí nižší poplatky, v případě VIP se pohybují mezi 1,0 % až 2,5 %. S režimem VIP odpadá i povinnost platit za prodejní systém Zákaznik, který je pro uživatele Standardní platební brány zpoplatněn již zmíněnou částkou 1200 Kč. K tomu všemu obchodník získává i službu okamžitého převodu peněz. K dispozici jsou taktéž všechny volitelné i nadstandardní služby.
Poslední, třetí platební režim Pays Direct je speciální režim ve spolupráci s Global Payments skrze GP Webpay, tento režim umožňuje propojit platební systém na systém acquirera či přímo na banku. Upřednostní ho zejména obchodníci s vysokým obratem. Režim Direct je bez aktivačního poplatku a po dobu tří měsíců dokonce bez transakčních poplatků. Po uplynutí lhůty se poplatky za transakce pohybují od 0,6 % do 1,5 %. Co se týče nabízených služeb i v případě Direct režimu zůstávají k dispozici všechny nadstandardní i volitelné služby.
Integrace platební brány Pays
Pro začátek integrace je samozřejmě nutná registrace stejně tak, jako je to u jakékoliv jiné platební brány. Registraci jednoduše provedete na webových stránkách Pays vytvořením účtu. Pro registraci je nutné vyplnit požadované informace nejen o vás, ale i o vašem podnikání. V této chvíli je pro finální integraci platební brány Pays nutné znát vaši situaci.
Pokud tedy ještě e-shop nevlastníte a vaše podnikání je zaměřené zejména na menší sortiment, můžete využít služeb Zakaznik, kdy vám služba Pays bude internetovým obchodem. Pokud vás nabídka služby Zakaznik ovšem nezaujala, nebo již máte obchod vytvořený na jiné platformě, má pro vás Pays připravenou jednoduchou instalaci. To ovšem platí v případě, že zvolíte platformu Shoptet, WooCommerce pro WordPress, Magento, Reservanto či Wix. V případě že nezapadáte do ničeho z vyjmenovaného, bude vám poskytnuta dokumentace, se kterou si zajisté poradí váš programátor.
Shrnutí
Ve finálním shrnutí musíme služby poskytované Pays hodnotit kladně, ostatně i jejich vlastní tvrzení se opravdu zakládá na pravdě. Platební bránu Pays se nemusí obávat pořídit nejen obchodník s nízkým obratem, zákazník Pays nemusí žádný internetový obchod ani vlastnit, a i přesto mu Pays umožní pohodlné řešení plateb pro jeho zákazníky.
Výhodou pro obchodníky s velkým měsíčním obratem je i možnost režimu Direct, který automaticky zbavuje obchodníka třetí strany za velmi nízké poplatky. Zákaznická podpora je navíc k dispozici od pondělí do pátku, kontaktovat podporu lze elektronickou komunikací, nebo skrze kontaktní formulář. Uživatelské rozhraní pro správu platební brány je opravdu srozumitelné a o důvěryhodnosti společnosti není třeba pochybovat, my proto můžeme platební bránu Pays doporučit všem kteří se rozhodli zkusit prorazit ve světě online podnikání.
Zdroje: www.pays.cz, www.wikipedia.org, www.shoptet.cz
Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?
Pokud se chcete ušetřit problémů, vůbec si tuto platební bránu nepořizujte. Pokud máte nějaký problém, odepíši vám za den a nic nevyřeší. Pokud napíšete znovu, odpoví zase až za den a taky se nikam nedovoláte. Tahle platební brána je zralá na ČOI a ČOB, aby se na ně podívali co nejdříve. Peníze sa zřízení 1000kč si vezmou, potom vám napíší že jste pro ně riziko a dají vám jen QR platbu převodem. Když zákazník zaplatí, nikde se vám peníze neukáží a máte akorát hromadu nasraných zákazníků, které jste navždy stratili. Bránu vám rozhodně NEDOPORUČUJI! Je sice bez měsíčních poplatků, berou si jen provizi z obratu a za převod, ale za ten problém to opravdu nestojí!!!
Amatérský přístup, neochotný personál, nezvedají telefon, neodpovídají na emaily, neprofesionální služba a špatný support.
Platební bránu Pays rozhodně nikomu nedoporučuji.