PayPal

Pravděpodobně nejznámější platební peněženkou, která umožňuje bezpečné nakupování po celém světě je služba PayPal. PayPal hojně využívají kupující ze zahraničních obchodů jako je Aliexpress, Wish nebo eBay, ale není nutné s ní jen platit v zahraničních obchodech, přijímat a odesílat finance lze až ve 26 měnách. Pokud jste se s platební metodou PayPal ještě nesetkali či uvažujete o zřízení účtu, v následující recenzi si společně vysvětlíme, co přesně stojí za touhle americkou finanční společností, kde všude můžete PayPal využít, jaké jsou jeho výhody a zda je či není zcela zdarma.

PayPal

Co je PayPal?

Služba PayPal svým zákazníkům slouží již od roku 1998, po celou dobu pomáhá milionům osob dokončit bezpečně své nákupy a odesílat peníze například v rámci rodiny, a to stejně dobře jako obchodníkům zprostředkovává jednodušší příjem plateb prostřednictvím jediného účtu. Pro užívání PayPal účtu stačí pouze dokončit registraci na oficiální webové stránce a následně účet propojit s bankovním účtem prostřednictvím platební karty, celý registrační proces je podrobně popsán níže v recenzi.

Finanční prostředky na PayPal účet lze zaslat bankovním převodem, za pomocí platební karty či z jiného PayPal účtu a na jiný PayPal účet lze peníze i odeslat. Platby v internetových obchodech lze uskutečnit pouhým přihlášením k vašemu PayPal účtu, tento proces nejen zpracuje vaši platbu téměř okamžitě a bezpečně, ale odpadá s ním i starost o vyplňování adresy či přepisování karty. O tyto záležitosti se postará váš účet sám.

Při použití platební metody PayPal lze mnohdy využít i ochranu kupujících kterou PayPal svým klientům nabízí, proto se není třeba obávat o vaše peníze v případě nedoručeného balíčku který k vám nezvládl urazit cestu přes kus světa.

Založení účtu u PayPal

Jak jsme již nastínili, založit váš PayPal účet je pohodlná záležitost kterou zvládnete během pár minut a pár kroků zcela sami. Pro uživatele z České republiky PayPal nejdůležitější témata přeložil do češtiny, a proto se registrace není třeba obávat ani pokud angličtina není zrovna vaše parketa. Na začátku registrace vyberete možnost osobního či firemního účtu, zadáte platné telefonní číslo, na které vám společnost PayPal vygeneruje kód, kterým potvrdíte platnost, vyplníte svoje osobní údaje včetně datumu narození a bydliště.

V této fázi je registrace hotová a vám nyní zbývá jen propojit účet s platební kartou. V současnosti PayPal účtům vedeným v CZK strhne zhruba 50 Kč. Tato částka je po úspěšném ověření kreditní či debetní karty vrácena zpět na účet, při záporném zůstatku na vašem účtu nelze spárování účtů dokončit.

Nicméně po úspěšném dokončení spárování pak stačí zaslat finanční částku do vaší nové elektronické peněženky převodem z bankovního účtu či za použití platební karty a můžete začít bezpečně nakupovat. Pokud se rozhodnete nepřiřazovat bankovní účet k PayPal účtu čekají vás jistá omezení v maximálním limitu platby 2 500 Kč za měsíc.

Kolik PayPal stojí?

Založení a vedení účtu u PayPal je zcela zdarma a nakupování s touto službou je až na některé výjimky zcela bez poplatků. První poplatek, se kterým se můžete setkat je právě převod finančních prostředků na váš PayPal účet prostřednictvím platební karty, v tomto případě počítejte s poplatkem 4,9 % z výše provedené transakce. Výjimku u nakupování tvoří převod měny, pokud není třeba provádět kurzovní převod jsou obchodní transakce s PayPal vždy zdarma. Totožná situace se týká i při přijímání osobních transakcí.

PayPal bohužel od roku 2020 zavedl poplatky za neaktivní účty, českého uživatele proto může neaktivní účet stát 270 Kč. Neaktivním se váš účet stane v případě absolutní neaktivity bez jediné transakce a to minimálně 12 po sobě jdoucích měsíců. Na druhou stranu obrovská výhodou je možnost bezplatného zrušení účtu v případě, že se rozhodnete ho nadále nevyužívat. Bez jediného poplatku lze také převést zbylé peníze z PayPal účtu na váš osobní účet což je od společnosti PayPal vcelku vstřícné gesto.

Shrnutí

PayPal je rozhodně dobrou alternativou bankovního účtu či platební karty obzvlášť v případech kdy nakupujete v zahraničních obchodech či na tržištích a nechcete za sebou zanechávat osobní údaje a zároveň chcete využít benefitů jako ve chvílích kdy vám PayPal kryje záda v ohledu vrácení peněz při nedodání zboží, což se samozřejmě děje a může to postihnout i vás. Obrovskou výhodou je vedení účtu zdarma, a tak vás užívání PayPal prakticky nic nestojí, šetří váš čas a přináší výhody.

Co se týče poplatků, oceňujeme zejména transparentnost ceníku a možnost kdykoliv účet zrušit bez zbytečných poplatků. Jedinou možnou nevýhodou tak nadále zůstává kontaktování zákaznické podpory, která je zcela v angličtině. Na spoustu otázek je ale PayPal přeci jen připraven a před přímým kontaktováním podpory lze většinu odpovědí na otázky dohledat přímo na webových stránkách. Ve výsledku se jedná o naprosto bezpečnou a uživateli velmi oblíbenou metodu placení se kterou lze poslat i obdržet peníze z více než 203 zemí světa.

Pokud jste se rozhodli propojit vaši bankovní kartu s PayPal a zároveň tak chránit své finance i osobní údaje jako miliony dalších, můžeme vám s klidem v duši služby, které nabízí PayPal doporučit. Ostatně my můžeme jen potvrdit dobré zkušenosti uživatelů kteří využili funkcí PayPal ještě před vámi.


Zdroje: www.paypal.com, www.kb.cz, www.csas.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (51 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Nejde propojit bankovní účet se svým účtem PayPal?

Přidat komentář

Recenzer
Logo