Začátky ve světě podnikání nemusí být zrovna jednoduché, zejména v případech, kdy do začátku vaší nově založené živnosti potřebujete jistý finanční obnos, a to třeba právě proto, aby vaše živnost vůbec mohla začít fungovat.
Nebankovní společnost Open Factor s.r.o. byla založena poměrně nedávno, konkrétně v roce 2018 a od té doby se úvěrovými produkty specializuje na začínající živnostníky kteří potřebují v začátcích finanční injekci a na ostatní podnikatele, kteří například potřebují nakoupit potřebnou techniku nebo proplatit faktury. Možná jste jedním z nich právě vy a proto jsme pro vás sestavili recenzi obsahující všechny nutné informace o půjčce Open Factor.
Zde se dozvíte nejen za jakých okolností můžete využít krátkodobého úvěru Open Factor, provedeme vás i žádostí o úvěr a samozřejmě si shrneme výhody i nevýhody které vám mohou pomoci v rozhodování se, zda je pro vás a vaše podnikání půjčka Open Factory pravá, či nikoliv.
Jak Open Factor půjčka funguje?
Pro získání úvěru od Open Factory musíte splňovat několik málo důležitých bodů, jako hlavní samozřejmost je věk žadatele, v době žádosti o půjčku proto musíte být starší 18 let a být občanem České republiky s trvalým pobytem na území ČR. Úvěry jsou vypláceny na bankovní účet, který je zároveň nutné ověřit odesláním symbolického verifikačního poplatku 1 Kč, bankovní účet musí být veden na vaše jméno.
K žádosti o úvěr je nutné disponovat e-mailovou adresu a platným telefonním číslem na které vás může společnost Open Factor v případě nesrovnalostí v žádosti kontaktovat. Žádost o půjčku je automaticky zamítnuta v případech, kdy se jakožto žadatel nacházíte v registru dlužníků.
Kalkulačka úvěrů je k dispozici na oficiálních webových stránkách Open Factory, výpočet s transparentně zobrazenými poplatky a úroky provádíte sami ať už v případě výpočtu kalkulace bezúčelového úvěru, nebo úvěru k proplacení faktur. Na webových stránkách společnosti taktéž probíhá celková žádost o úvěr, vždy je nutné zvolit výši úvěru, délku splatnosti a následně vložit IČO.
V dalším kroku vyplníte požadované informace, žádost odešlete a čekáte na její vyhodnocení, to zpravidla zabere zhruba 15 minut. V případě kladného vyhodnocení vaší žádosti lze peníze obdržet do 10 minut. Pokud není váš účet vedený u Raiffeisenbank nebo České spořitelny, pravděpodobně budou peníze přičteny o něco déle nebo až následující pracovní den.
Půjčky od Open Factor
Přestože Open Factory nabízí dva typy úvěrů, na jednom dle vlastních slov stále pracuje a nedokáže ho poskytnout i přesto, že k němu nabízí kalkulaci. Pokud chcete využít možnosti proplacení faktury, tzv. faktoringu, budete přesměrovaný na klasický úvěr pro podnikatele a živnostníky.
Výše úvěru je stanovena minimální částkou 5000 Kč a nejvýše si lze půjčit 30 000 Kč. U proplacení faktur je stanovena hranice až 100 000 Kč, tato funkce bohužel, jak jsme již zmínili, zatím není zprovozněna, a proto ať už žádáte o proplacení faktur či klasický úvěr, v tuto chvíli můžete žádat pouze v limitu 30 000 Kč. Splatnost úvěru si stanovíte sami, dle vašich budoucích finančních možností v řádu 7 až 30 dnů.
S penězi z úvěru můžete nakládat dle vašeho uvážení, jedná se o bezúčelový úvěr a není nutné dokládat způsob jeho využití. Open Factor půjčku lze sjednat i s maximální slevou na poplatek, a to pouze v případě kdy výše první půjčky nepřekročí 8000 Kč a bude zcela a bez odkladu splacena do 14 dnů.
Odložené a mimořádné splátky u Open Factor
Úvěr od Open Factor lze kdykoliv předčasně a bez poplatku splatit. Co se týče odložených splátek, ty jsou, jak už tomu, tak bývá, zpoplatněny a datum splatnosti lze odložit o 7, 14 nebo 30 dní. Je nutné ovšem počítat právě s dalšími poplatky, které při úrokové sazbě 50 % na úvěru nebudou zrovna zanedbatelné.
Výhody Open Factor půjčky
Pro získání půjčky od Open Factor není třeba navštívit žádnou pobočku a vše vyřídíte sami z pohodlí domova. V případě potřeby je vám k dispozici zákaznická linka, kterou můžete kontaktovat po telefonu, nebo e-mailu a obracet se na pracovníka Open Factor můžete naprosto s jakýmkoliv dotazem týkajícím se nabízených produktů, splátek či jejich odložení. Výhodu shledáváme i v prakticky nepřetržitém posuzování žádostí a také faktem, že úroky z půjčky lze nechat odečíst z daní.
Nevýhody Open Factory
Jednoznačnou nevýhodou půjček od Open Factor je z našeho hlediska opravdu vysoká úvěrová sazba 50 %. Zároveň však v žádném případě nesmíme opomenout ani nabízenou a zároveň nefunkční možnost proplacení faktur. Ač je společnost na trhu poměrně nová, z našeho hlediska by stránky rozhodně neměly nabádat k možnosti uzavření produktu který ještě není k dispozici. Nefunkční tlačítka u jinak funkčních kalkulaček mohou zkreslovat celkový pohled na společnost a ve finále na ni akorát vrhat stín.
Shrnutí
Finančních služeb Open Factory může využít prakticky každý podnikatel a živnostník který potřebuje svou finanční situaci řešit bez zbytečných dokladů. Pokud pro své podnikání potřebujete nakoupit novou techniku, proplatit fakturu, nebo vám k rozběhnutí živnosti chybí materiál, pak vám krátkodobý úvěr Open Factory může přijít vhod.
Veškeré poplatky, úroky a finální splatná částka je transparentně zobrazena již během kalkulace úvěru a v případě řádně spláceného dluhu se může vaše zkušenost s Open Factor přiřadit k těm kladným. Z našeho pohledu se Open Factor úvěr pro OSVČ jeví jako důvěryhodný produkt a je jen na vás a vašich možnostech, zda poplatky a úroky shledáváte atraktivní, či nikoliv.
Podobné články, co by vás mohly zajímat
Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?