Řeč těla – Jak poznáte, že se mu/jí líbíte?

Řeč těla toho mnohdy dokáže prozradit mnohem více nežli tisíce slov. Odhalí emoce, úmysly i postoje. Potkali jste v baru nebo kdekoli jinde zajímavého člověka a chtěli byste vědět, jak pomocí řeči těla vypozorovat, jestli se dotyčnému či dotyčné líbíte? Stačí si všímat i zdánlivě drobných náznaků.

I bez jediného slova lze poznat, jestli jste druhého zaujali nebo ne. Gesta, pohyby rukou, výraz tváře i pohledy dokážou ledasco prozradit. V tomto článku si shrneme, jak podle řeči těla poznat, že se druhému člověku líbíte.

Smích

Pokud zpozorujete, že se dotyčný či dotyčná ve vaší přítomnosti často směje, můžete to brát jako jasný signál, že jste dokázali zaujmout pozornost. Smích naznačuje, že bariéry postupně opadávají a vy se tak stáváte přístupnějšími.

Zvednuté obočí

Jakmile se do našeho hledáčku dostane člověk, který nás nějakým způsobem osloví či zaujme, na malý okamžik automaticky pozvedneme obočí. Je to sice jen zlomek vteřiny a navíc tento pohyb uděláme podvědomě, aniž bychom si toho sami na sobě všimli, ale i drobné pozvednutí obočí je jasným náznakem, že k vám druhá strana zaujala určité sympatie.

Pootevřená ústa

I tento pohyb rty děláme vlastně tak nějak automaticky. Jakmile vidíme něco, co se nám líbí, naše ústa se uvolní a my tak rty lehce pootevřeme. Rozhodně nečekejte, že na vás druhá strana bude zírat s pusou otevřenou dokořán, jakoby se vás chystala sníst. Ale jemně otevřená ústa naznačují, že jste dotyčného zaujali.

Hra s vlasy

Někde by možná řekl, že pohrávání si s pramínky vlasů je ryze ženská záležitost. Není to tak ale úplně pravda. Muži to sami na sebe sice neprásknou, ale i oni si v případě, že se jim do hledáčku dostane nějaká půvabná žena, automaticky začnou pohrávat se svou kšticí. Zatímco u žen je typické namotávání si pramenu vlasů na nebo naopak uhlazují prst u ruky, muži si vlasy cuchají nebo naopak uhlazují.

Prohlížení obličeje

Jedním z jasných signálů, že se druhé straně líbíte, je zájem o váš obličej. Poznáte to tak, že si dotyčný se zájmem prohlíží celou vaši tvář. Můžete dokonce působit, jako by váš obličej doslova skenoval. Očima začneme tkat po celé tváři – se zájmem se díváme nejen na ústa, ale i na nos či na oči. To je zkrátka jednoznačný projev zvýšeného zájmu.

Rozšířené zorničky

Rozšířené zorničky může způsobit mnoho věcí, my se však zaměříme na tu, která souvisí s tím, zda o vás má druhá strana zájem nebo ne. Pocit vzrušení je jedním z důvodů, proč se naše oční zorničky rozšíří. Je to faktor, který nemáme sebemenší šanci jakkoliv ovlivnit, proto promluví bez jediného slova i za nás. A díky rozšířením zorničkám tak můžete vypozorovat, jestli se dotyčnému líbíte.

Zrcadlení

Pokud nás někdo přitahuje, začneme mít tendence zrcadlit jeho řeč těla. Zrcadlení prozrazuje, že má daný člověk zájem, aby se nám zalíbil – a právě proto se přizpůsobuje. Možná tak nějak automaticky začne zaujímat stejné pózy, může opakovat stejná slova a používat stejnou řeč těla jako jeho protějšek, který ho zaujal.

Dotýkání se obličeje

Možná byste si toho při rozhovoru nevšimli nebo byste tomu třeba nevěnovali pozornost. Nicméně pakliže si druhá strana během povídání si s vámi často sahá na obličej, můžete to považovat jako signál, že se mu líbíte. Ve chvíli, kdy nás někdo zaujme, můžeme se nevědomky konečky prstů dotýkat obličeje, uší nebo třeba brady. Jakmile totiž pocítíme vzrušení, naše pokožka začne být na dotek citlivější. I tohle děláme tak nějak automaticky.

Naklánění se vaším směrem

Jedním z projevů jasné náklonnosti je i to, kdy se protějšek začne naklánět vaším směrem. Je to vlastně celkem logické, zkrátka se vám snaží být co nejblíže, což by nedělal, pokud byste se mu nelíbili.

Nenápadné dotyky

Řeč těla nelže. Jakmile jsme v blízkosti člověka, který se nám líbí a nějakým způsobem nás dokázal zaujmout, podvědomě začneme mít chuť se jej dotýkat. Může to být krátký okamžik – ruka na vašem rameni, odmetené smítko z rukávu, konečky prstů položené na předloktí. Zdánlivě nepatrné fyzické doteky naznačují, že se dotyčnému líbíte. Proto se podvědomě snaží fyzicky cítit vaši přítomnost.

Tón hlasu

Jakmile se nacházíme v přítomnosti někoho, kdo nás přitahuje, zpravidla u nás nevědomky dojde ke snížení tónu našeho hlasu. My sami si toho nemusíme všimnout. Pro většinu lidí je hlubší a těžší hlas atraktivnější.

Snaha upoutat pozornost

Mezi znaky řeči těla, které nám mohou jasně napovědět, že se o nás druhá strana zajímá, je snaha dotyčného jakýmkoli způsobem upoutat naši pozornost. Někteří začnou být až přehnaně hluční, jen abychom si jich všimli. Muži si mohou pohrávat s kousky svého oblečení. Ženy se pak zase začínají hlasitěji smát. Zkrátka děláme všechno proto, aby se nás druhá strana všimla a věnovala nám pozornost.

Postoj s rukama v bok

Postoj s rukama na bocích je sebevědomou pózou a jde o další náznak našeho těla, který zaujímáme v případě, kdy nás někdo zaujme.

Olizování rtů

Co si budeme povídat – olizování rtů je bezesporu jedním z jednoznačných náznaků, že se nám někdo líbí. Tento signál mnohem častěji vysílají ženy směrem k mužům, kteří jej považují za velmi sexy. Tímto způsobem tak lze dát druhé straně najevo, že má zájem.

Oční kontakt

Oční kontakt je taková nesmrtelná klasika, která ale prozradí mnohem více, než si možná myslíme. Navázání a následné udržení očního kontaktu je zkrátka způsob, jak dát druhé straně najevo, že nám padla do oka. Vyhráno máme v případě, kdy dotyčný začne oční kontakt opětovat.

Závěr

Řeč těla napoví více, než si vůbec dokážeme uvědomit. Velmi často k lidem, kteří nás nějakým způsobem zaujmou nebo se nám zdají atraktivní, vysíláme nejrůznější signály tak nějak automaticky, aniž bychom si to sami uvědomovali. Naše tělo tak reaguje naprosto přirozeně. Jednotlivé signály, které pak často mimoděk vysíláme, pomohou odhalit, jestli druhá strana náš zájem opětuje nebo ne.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (40 hodnocení)
​​

Nikol Kolomazníková

Nikol Kolomazníková

Jsem tak trochu snílek, kterého dělá šťastným psaní, četba a rodina. K psaní mě to táhlo už od dětství. První knihu jsem napsala ve třetí třídě a doposud stále odpočívá v šuplíku mého psacího stolu. Chvíli neposedím s rukama v klíně, proto když mi zrovna prsty netančí po klávesnici, věnuji se kreativní tvorbě, čtení nebo vaření. Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo